BS Lagomat Automatic

Automatický strojek BS175 (základem tohoto strojku je strojek Sellita SW200)
Kód: 17-12096-741 Produktové číslo: 4250103613621
Výrobce: Bruno SöhnleBruno Söhnle
Produkt již není v prodeji
BS Lagomat AutomaticStrojek:
Automatický strojek BS175 (základem tohoto strojku je strojek Sellita SW200)

Pouzdro:
Průměr 42 mm, výška 10 mm, ocelové, skleněné víčko - průhled na strojek

Sklíčko:
Safírové sklíčko se antireflexní vsrtvou na vnější straně

Korunka:
Šroubovací korunka

Číselník:
Slonová kost

Vodotěsnost:
50 m

Řemínek:
Telecí kůže s motýlkovou sponou
Značka BRUNO SÖHNLE začala vznikat již od roku 1918, kdy se hodinář pan Söhnle začal věnovat hodinářskému řemeslu a to přímo v Glashütte, odkud značka pochází.
Celá dlouhá léta se věnoval hodinářskému řemeslu, až během těch let nastal zlom, kdy již nechtěl hodinky zachraňovat až na konci jejich cesty, ale chtěl vytvářet něco velmi kvalitního a precizního již na začátku. Trvalo léta, než získal prostor, kde založil svoji manufakturu a značku Bruno Söhnle. A tento den nastal roku 1957, kdy mu bylo právě 60 let.
Do hodinek promítl všechny svoje požadavky na kvalitu a zpracování. Na prvním místě pro něj byla kvalita. Usiloval o to, aby minimalizoval poprodejní servis a hodinky mohly věrně a dlouho sloužit svým majitelům.
Hodinky Bruno Söhnle, ostatně jako i dalších 7 značek původem z Glashütte, musí splňovat přísné normy na kvalitu a podléhají hned dvěma normám. MADE IN GLASHÜTTE – tato norma se vztahuje ke strojku. Ten musí být minimálně z 50% vyroben a zkompletován v Glashütte. BRUNO SÖHNLE používá do hodinek švýcarské strojky, RONDA, ETA, SELITA a každý strojek rozebere a upraví jej dle svých představ s ohledem na tradiční prvky z Glashütte. Mezi ně patří 1dílný most strojku, modré kalené šroubky, gravírování a zlacení strojku. Dále vyrábí svá automatická kyvadla a vše zdobí a označuje logy, podpisy či limitovanými edicemi. Dbá na dokonalost strojku, ale i estetický vzhled a proto většina hodinek má průhled na strojek. Označení strojků uvádí také např. jako BS 5040, což značí šývcarskou Rondu upravenou v Bruno Söhnle.
Druhou normou pro hodinky BRUNO SÖHNLE je norma MADE IN GERMANY. Ta říká, že hodinky musí být vyrobeny min z 50% v Německu a kompletovány zde.
Zda Bruno Söhnle dostál ve svých slibech prezentuje každoročně na německé soutěži CQ Watch Awards. Již od roku 2016, kdy se začal soutěže účastnit, si drží své prvenství a to hned ve 4 kategoriích: první cena za kvalitu, servis, původ a znaoutěže se účastní více jak 100 značek a přes 250 modelů.
Ke každým hodinkám jsou dostupné náhradní díly a zajištěn záruční i pozáruční servis.
Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod Vámi zadanou částku.

captcha
Zobrazit jiný kód
 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek